Привіт, шановні мої читачі, глядачі та шанувальники нашої скромної творчості), я би хотів поділитися з вами закулісною інформацією чому насправді якісна відеозйомка така не дешева і вартує дорого?

Ми знімаємо вже весілля далеко не перший рік і пересягнули десятиліття з чубком) коли я перше взяв камеру в руки і зняв перше весілля. Мода на зйомку і монтаж постійно мінялась і потрібно було з однієї сторони дотримуватись  сучасного тренду, а з іншої сторони бути унікальним, щоб віддавати високоякісний готовий продукт, адже це буде єдина пам’ять про весільний день. І не забувати про творчі експерименти, адже у  весільному фільмі та кліпі надзвичайно важлива творча складова, якщо звичайно оператор хоче розвиватись і щоб його весільні фільми були схожі на кіно. І далеко не останню роль у цьому грає як сама техніка так і навчання і постійний розвиток оператора, монтажера, які, самі розумієте, є теж не безкоштовними. Звичайно, щоб віддавати щоразу кращий продукт – техніку потрібно постійно оновлювати, докупляти як нові камери з покращеними характеристиками, системи стабілізації цих камер, оптика, яка якраз і малює саму картинку і створює ефект кіношності, при правильному використанні її. Додаткові пристрої для запису звуку, тобто накамерні та петличні мікрофони, професійні рекордери для підключення до звукових пультів та колонок, додаткове світло. І звичайно ж постійний саморозвиток та навчання. На початках нашої діяльності звичайно використовувалась простіша та дешевша техніка, яка інколи могла  підводити чи виходити з ладу, але на своїх помилках вчаться, тому використовувати потрібно лише найкращу найнадійнішу, перевірену великою кількістю операторських рук техніку, яка буде давати найкращий результат.

Дана стаття буде корисна насамперед молодяткам, які якраз обирають весільного оператора і стикаються з досить високими цінами на ринку і з іншої сторони низькими цінами і на перший погляд не зовсім зрозуміло в чому полягає така різниця.

Після прочитання цього тексту ви нарешті зрозумієте, що всі високі ціни на весільному ринку прагматично обумовлені та на них впливає велика кількість чинників, як техніка самого оператора, скільки часу він приділяє саморозвитку, тобто різним майстер-класам, тематичним форумам, виставкам, вебінарам які коштують дуууже не дешево, але є чудовим мотиватором і дають унікальну інформацію  для особистісного розвитку оператора, як професіонала, а в результаті це все впливає на кінцевий продукт, тобто весільний фільм, який отримають молодятка, як єдину професійну «живу згадку» про найщасливіший день у житті пари.

Якщо не розуміти чим дорогі оператори відрізняються від дешевих і зробити вибір виключно на основі дешевої ціни, можна бути дуже сильно розчарованими кінцевим результатом. Слід пам’ятати, що це пам’ять на все життя, навіть дорогий смартфон людина купляє на 2-3 роки, який потім поміняє на іншу модель чи просто може загубити чи пошкодити за цей період, а весільний фільм, залишиться на все життя, який дивитимуться наші діти та нащадки, це може бути одна із небагатьох професійних зйомок у нашому житті, по якій нас будуть пізнавати, як особистість, тому потрібно серйозно віднестись до вибору.

Отож, приступимо до найцікавішого, на нашому прикладі детально розглянемо комплект техніки, який ми беремо зі собою у разі зйомки весілля в 1 камеру:

Камера Canon 6D = 37 299 грн.   (беремо зі собою 2 штуки) =  74 598 грн.

Монопод  Manfrotto 561BHDV-1 = 8 635 грн.

Змінна голова для монопода

Manfrotto 701HDV = 4125 грн.

Система стабілізації камери

Glidecam 2000 Pro = 12 650 грн.

Операторський желет для стабілізації

Comfort Arm with Vest = 10 863 грн.

Для динамічних кадрів слайдер

Slide Kamera S-980 Standard = 9 213 грн.

Штатив Arsenal ARS-2600 = 841 грн. 2 шт. =1 682 грн.

Гологенні прожектори = 400 грн. 2 шт. = 800 грн.

Аудіорекордер Zoom H4N = 8 222 грн.

Аудіорекордер Zoom H1 = 3 580 грн.

Карточки пам’яті SanDisk SDHC Extreme Pro 32GB V30 UHS-I U3 = 1 026 грн. = 10 шт. = 10 260 грн.

Об’єктив Canon EF 24-105mm f/4.0L IS USM   = 15 813 грн.

Об’єктив canon ef 70-200mm f/2.8l is usm  = 33 856 грн.

ОБ’ЄКТИВ CANON EF 50MM F/1.4 USM  = 9 851 ГРН.

Накамерний мікрофон Rode VideoMic Pro = 7 561 грн.

Безпровідна система передачі звуку Sennheiser EW 100 ENG G3 =25 575 грн.

Ліхтар для художньої зйомки RetLight 4 = 6 600 грн.

Ліхтар для художньої фонової підсвітки Yongnuo YN-300

= 2 300 грн.

Рефлектор Menik 954 грн.

Штатив операторський  Manfrotto Carbon Fiber Tripod (MT055CXPRO3)  = 10 698 грн.

Змінна голова для штатива

Manfrotto 701HDV = 4125 грн.

Загальна сума обладнання, яке бере зі собою в нас ОДИН оператор = 261 961 грн.

Крім цього, оскільки відеомонтаж весілля досить складний і важкий для обробки процес, то потребує дуже потужного комп’ютера орієнтовною вартістю 1000 $, для комфортної роботи ще потрібні 2 монітори на IPS матриці, це ще + приблизно 11 000 грн., кожного року проходять різноманітні навчання, форуми, майстер-класи, вебінари з вартістю 100 – 300 $ для постійно розвитку як операторів так і монтажерів. Крім цього техніка не вічна і час від часу ламається бо має свій ресурс і її потрібно оновлювати постійно.

Якщо ж у випадку, коли на весіллі працює 2 чи 3 відеооператори – вартість обладнання, яке ми беремо на зйомки виростає в 1,5 – 2 рази.

Крім всього вище перечисленого найдорожче це звичайно творчість наших операторів і монтажерів, адже талант і художнє бачення, відчуття краси і вміння людину показати кращою, ніж вона є насправді просто безцінне. І на останок на сьогодні сучасний по параметрах смартфон Apple iPhone X  коштує 28 240 грн, причому людина його купляє на 2-3 роки, далі або купить нову модель, або не дай Боже загубить чи поламає. Скільки на вашу думку тоді повинен коштувати весільний фільм, якщо він залишиться пам’яттю не на  2-3 роки, а на все життя? !

Працюючи багато років на ринку, стикнувся з проблемою, що не всі пари зберігають шлюб аж до самої старості. І не малий відсоток пар через кілька років просто розпадається. Великою проблемою є те, що люди, не знають, як будувати щасливі, комфортні відносини, не розуміють, що потрібно для щастя та збереження почуттів в парі. Оскільки для нас важливо не просто відзняти весілля і його віддати, але і зробити пару хоча б трішки щасливішою. Останніх кілька років я ґрунтовно цікавився сімейними цінностями, тим, що потрібно у відносинах, як себе треба поводити, щоб зробити кохану людину щасливою і тим самим себе зробити щасливою людиною.

Тому у вас є унікальна можливість отримати АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО цінну інформацію по відносинах у форматі відео. І якщо Ви замовите нас протягом 6 місяців, ви отримуєте ці надзвичайно цінні і потрібні знання, які я накопичував з різних джерел протягом 2-х років.

Якщо у вас планується весілля і Ви б хотіли нас замовити – зателефонуйте будь ласка за номером +380978381699 щоб дізнатись чи вільна дата Вашого весілля, або напишіть нам в групі https://www.facebook.com/freestylevideography/messages  чи на приватну сторінку https://www.facebook.com/kosarevych.volodya        Ну і долучайтесь звичайно до групи, щоб не загубити і бути в курсі всіх новинок робіт та акцій) https://www.facebook.com/freestylevideography

Я сьогодні розповів Вам про те, як формуються ціни на ринку відеопослуг і що на них впливає, я думаю тепер Вам стало значно зрозуміліше, чому якісне весільне відео не може коштувати дешево, а якщо воно дешево коштує – тоді слід задуматись в чому причина? На чому оператор зекономив або чим пожертвував заради низької ціни? Це надзвичайно важливе питання, адже від нього напряму залежатиме те, що ви отримаєте, як пам’ять на все життя! І, як бонус, абсолютно безкоштовно можете отримати відеопоради, як у сімейному житті будувати щасливі та гармонічні стосунки.